Warning: The magic method Gallery_Img::__wakeup() must have public visibility in /www/t/e/u80805/public_html/wp-content/plugins/gallery-images/gallery-images.php on line 71
INTERVIEWS – TeachPOINT

INTERVIEWS

INTERVIEW 1 (nižšie úrovne)

Požiadajte študentov, aby sa sami rozhodli, čo by sa chceli spýtať nových spolužiakov. Vyberte z nich 5/7/10 najlepších. Tvorbu otázok v angličtine môžeme nechať na študentov, alebo ich dopredu v rozhovore pripravíme, ale nepíšeme. Študentov posadíme do dvoch radov oproti sebe. Vytvoria tak dvojice, ktoré robia navzájom medzi sebou interview. Keď všetky dvojice skončia, jeden rad sa postaví a posunie o jednu stoličku do prava alebo do ľava. A robia „interview“ s iným partnerom.

INTERVIEW 2 (stredná vedomostná úroveň) Požiadajte študentov, aby napísali na papierik 5 vecí, ktoré by chceli vedieť o svojom novom spolužiakovi – oblasti SCHOOL, HOBBIES, FAMILY, LOVE LIFE:), etc… . Vytvoria dvojice, v dvojiciach si papieriky vymenia a druhý študent sa ich pýta to, čo sa oni chceli dozvedieť o ňom. Na záver predstavia svojho spolužiaka z dvojice celej triede /skupine.

INTERVIEW 3 (vyššie úrovne) Diskusia v dvojiciach, v ktorej by mali diskutujúci zistiť o svojom partnerovi niečo o jeho rodine, niečo o jeho záľubách, prečo a ako dlho sa učí angličtinu, niečo, čo má rád a niečo, čo neznáša, aj niečo „pikantné“, z čoho mal najväčšiu radosť v živote, čo bolo doteraz preňho najväčším problémom, prípadne jednu jeho dobrú a jednu zlú vlastnosť. Potom ho predstavia celej skupine

INTERVIEW CARD (všetky úrovne) Pre interview pripravte celej skupine kartičky s otázkami, alebo s ich nápovedami – napr: first name, country, family, job, hobbies, daily life, Friday evenings, housework, future, three things I don’t like, three things I like, something I’d like to do, etc. V dvojiciach si študenti dávajú navzájom otázky a potom predstavia svojho partnera z dovjice celej skupine.

Vložiť komentár